THE ACE IPI LIST OF GRADUATES

FROM 2009 TO 2017

VOCATIONAL
TWO-YEAR COURSE
BLU JOHN D. DEL ROSARIO Diploma in Computer Technology
KAREN S. TIOXON Diploma in Computer Programming II
APPLE J. RIVERA Diploma in Hotel and Restaurant Management
RONNEL T. BONAOBRA Associate in Computer Technology
MARK GIL A. DERAY Diploma in Computer Programming
KENNETH A. LIMSON Diploma in Computer Programming
CLAUDINE C. ATON Diploma in Information Technology
CHRISTINE P. POPULI Diploma in Information Technology
HILDA P. TAN Diploma in Information Technology
PEARL B. OSITA Diploma in Computer Programming
JOHN THOMAS R. MELLIZA Diploma in Information & Communication Technology
MARIE FEI B. CANLAPAN Diploma in Computer Science
JOSELITO O. CABANG Diploma in Hotel & Restaurant Services
MICHELE D. JESURA Diploma in Business Information Management
KHATE B. RANQUE TESDA Certificate in Hotel & Restaurant Services
GLADYS M. GERONAGA TESDA Certificate in Hotel & Restaurant Services
ORVIL V. CORTES TESDA Certificate in Refrigeration & Aircon Technician
GHAJI B. ABALON TESDA Certificate in Hotel & Restaurant Services
CARLO M. CAREL Information Technology, Emmanuel John Institute of Science & Technology, Inc.
BELMAR M. CAREL Information Technology, Emmanuel John Institute of Science & Technology, Inc.
TRISTAN V. LLANTOS Diploma in Electrical Engineering Technology, Rizal Technological University

COLLEGE
FOUR-YEAR COURSE
AIKO J. RIVERA Bachelor of Science in Information Technology
SHADEE KRISTYL A. HERAMIS Bachelor of Science in Education
JOANA MARIE C. BALARAG Bachelor of Science in Business Management
JESSICA E. TOLENTINO Bachelor of Science in Computer Science
DARWIN B. BAYOCA Bachelor of Science in Information Technology
OSCAR B. FLORES Bachelor of Science in Information Technology
ERIKKA D. FLORES

Bachelor of Science in Medical Technology
MARY JOY B. MORA Bachelor of Science in Industrial Education
JOMINECK B. ABANTO B.S. Computer Engineering, Lyceum Alabang
CELJHON B. ARIÑO B.S. Radiologic Technology, South S.E.E.D.
LOUIE R. BATOTOC B.S. Radiologic Technology, South S.E.E.D.
RENEL T. BONAOBRA B.S. Radiologic Technology, South S.E.E.D.

RUBY JOY M. BORBON Business Administration, Marketing Management, Bernardo College
KIMBERLY B. BOYON B.S. Pharmacy, South S.E.E.D.
CHARIE MAR S. DIAZ B.S. Management Accounting, Arellano University
MARY ANN M. IGHARAS B.S. Pharmacy, South S.E.E.D.

JOSEPH A. PELAEZ B.S. Medical Technology, South S.E.E.D.
PAMELA V. CARRANZA A.B. Political Science, University of Caloocan City
RHEA MAE M. ELY B.S. in Human Resource Development Management, University of Caloocan City
ANGELICA P. LALAGUNA B.S. on Entrepreneurship, Quezon City Polytechnic University
BERNARD A. SALAZAR B.S. Criminology, Best Link College of the Phils. Inc.
ANALYN G. WALAY B.S. Education, Secondary English, University of St. Louis, Tuguegarao